a admin caly czas tylko tych zydow obarcza wina. A kto stworzyl UE np Jean Monet, Robert Schuman, Konrad Adenauer, Alcide de Gasperi, a jak powiedział kiedys Lars Bergquist, ambasdor szwecji w Watykanie
„Powinniśmy zauważyć, że UE została stworzona przez oddanych katolików, takich jak Adenauer (Niemiec), Schuman (Francuz) i De Gasperi (Włoch). Wszyscy oni stawiali za cel zjednoczenie Europy.”
Alcide de Gasperi
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Robert Schuman, Francuz, a nie ten słynny niemiecki kompozytor, był kolejnym założycielem Unii Europejskiej. Był on jednym z twórców Rady Europy oraz NATO. Schuman studiował m.in. w Luksemburgu w byłej jezuickiej szkole, a następnie studiował na kilku niemieckich uniwersytetach.
Schuman, będący katolikiem, został premierem Francji a podczas swoich ostatnich dni swojej pierwszej administracji, jego rząd przedstawił plan, który później pociągnął za sobą stworzenie Rady Europy oraz jeden rynek Wspólnoty Europejskiej. Ogłosił on również nadejście ponadnarodowego zjednoczenia dla Europy.
Schuman wypowiedział te słynne słowa: „Europejski duch oznacza bycie świadomym przynależności do kulturowej rodziny oraz posiadanie chęci do służenia tej społeczności w duchu całkowitej wzajemności bez jakichkolwiek skrywanych pobudek hegemonii bądź egoistycznego wykorzystywania innych… Nasze stulecie, które jest świadkiem katastrof spowodowanych niekończącym się konfliktem narodowości i nacjonalizmu, musi spróbować i musi odnieść sukces w pojednaniu państw w związku o charakterze ponadnarodowym.”
Innymi słowy Europa ostatecznie stanie się superpaństwem, gdzie wszyscy mieszkańcy, społeczności i narody zjednoczą się jako kulturowa rodzina i wzajemnie szukać będą korzyści z tego płynące. Określenie „kulturowa rodzina” zawiera w sobie, oczywiście, religię katolicką. Najczystsza forma tego planu jest praktycznie niemożliwa do spełnienia, jednak superpaństwo z tego już się wyłoniło.
Schuman wytężał siły nad położeniem fundamentu dla Unii Europejskiej. Mówił o tym bez przerwy zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. We wrześniu 1948 roku ogłosił on zamiar Francji, by czynić wysiłki w kierunku demokratycznej organizacji dla całej Europy.
Robert Schuman został również obdarzony nagrodą Karola Wielkiego przez miasto Akwizgran ku uczczeniu jego wysiłków nad zjednoczeniem Europy pod rządami wskrzeszonego Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Watykan był tak zadowolony z Schumana, że uczynił go rycerzem Orderu papieża Piusa IX, a po jego śmierci rozpoczęto również i dla niego proces beatyfikacyjny.
Robert Schuman
Trzecim kluczowym założycielem Unii Europejskiej był Konrad Adenauer z Niemiec. Katolik, członek w większości katolickiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, Adenauer był pierwszym kanclerzem Republiki Federalnej Niemiec, czyli zacohdnich Niemiec, w 1949 roku, i był prawdopodobnie najbardziej wpływowym człowiekiem w Niemczech po drugiej wojnie światowej. Adenauer był również przewodniczącym Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) w Niemczech w 1950 roku. Ze względu na swój wpływ oraz na swoją funkcję kanclerza zachodnich Niemiec, stał on na czele planowania, które doprowadziło do Traktatów Rzymskich oraz do Unii Europejskiej. Odegrał znaczącą rolę w rozwoju niemieckiej „społecznej gospodarki rynkowej”, będącej zasadniczo połączeniem kapitalizmu z niektórymi elementami opieki społecznej oraz katolickiej nauki społecznej. Ze względu na politykę Adenauera połozono fundament do ponownego połączenia się Wschodnich Niemiec z Zachodnią częścią, co stało się zasadniczym elementem do ożywienia Świętego Cesarstwa Rzymskiego pod katolickimi rządami.
W 1954 roku Adenauer również otrzymał nagrodę Karola Wielkiego, nagrodę przyznawaną tym, którzy pracują na rzecz integracji europejskiej pod katolickim panowaniem, czemu Adenauer był bardzo oddany. Życiowa wizja Adenauera to odbudować to Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
Konrad Adenauer
Były jeszcze inne ważne osoby, które przyczyniły się do ponownego zjednoczenia Europy, jednak ci trzej byli z pewnością głównymi katolickimi graczami w tym procesie. Ważne w tym wszystkim jest to, by pamiętać, że ich wizja Europy była katolicką wizją.
Wróćmy teraz do tego artykułu z jezuickiego magazynu “Ameryka” i przeczytajmy coś na temat Hermana van Rompuy, nowego prezydenta Europy. „Jedną interesującą rzeczą odnośnie van Rompuya jest jego katolicyzm, z którego nie robi żadnej tajemnicy” – piszą w tym czasopiśmie. „Kształcony był przez jezuitów w Brukseli, później kontynuował naukę na katolickim uniwersytecie w Leuven [w Belgii], a w 1980 roku napisał książkę na temat chrześcijaństwa jako współczesnej myśli. Jest on, jednym słowem, nosicielem pochodni zapalonej przez katolickich architektów zjednoczonej Europy: De Gasperiego, Schumana [oraz] Adenauera – którzy, podobnie jak Van Rompuy, pochodzili z partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, dla których wiara oraz Europa pasowały do siebie.”
Zatem innymi słowy możemy powiedzieć, że 62-letni Herman van Rompuy, belgijski chrześcijański demokrata, jest oddanym katolikiem z jezuickim wykształceniem i posiadający katolicką wizję dla Europy. Ze względu na swoje jezuickie wykształcenie, utożsamia się bardzo mocno z Europą. Wierzy całym sercem w integrację europejską i jest z pewnością bardzo oddany zjednoczonej Europie w swojej katolickiej tradycji, będącej przeciwną do świeckiej tradycji. Napisał on nawet książkę na temat chrześcijaństwa, co dosłownie oznacza, że pogląd na temat królestwa Chrystusa na ziemi powinien być przyjęty przez współczesne społeczeństwa w szczególności w Europie.
http://www.rnw.nl/english/article/belgian-prime-minister-set-be-first-eu-president
http://www.ktfministry.org/sermons/670/tajemnicza-historia-europy