Quantcast
Channel: Komentarze do Dziennik gajowego Maruchy
Viewing all articles
Browse latest Browse all 247421

Skomentuj Albert Einstein – plagiator?, którego autorem jest edzia

$
0
0

***********************************************************
Na przykładzie Einsteina łatwo zrozumieć takie oszustwa jak GLOBALNE OCIEPLENIE, wszystkie pseudo-prace naukowe – rzekome dowody leczniczych właściwości szczepionek, i różnych innych cudownych tabletek i płynów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przykładowo do teorii globalnego ocieplenia, tak samo jak do teorii szczepionek wykorzystuje się tzw MODELOWANIE MATEMATYCZNE z zastosowaniem komputerów o ogromnej mocy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W analizie inżynier buduje opisowy model układu będący hipotezą co do sposobu działania układu i na podstawie tego modelu może wnioskować co do wpływu potencjalnych zakłóceń na stan układu. W sterowaniu model może posłużyć do teoretycznego wypróbowania różnych strategii sterowania bez wpływania na rzeczywisty układ. Model matematyczny opisuje dany układ za pomocą zmiennych. Wartości zmiennych mogą należeć do różnych zbiorów: liczb rzeczywistych, całkowitych, wartości logicznych, ciągów znakowych i tym podobnych. Zmienne reprezentują pewne właściwości układu, na przykład zmierzone wartości wyjść układu, wartości liczników, wystąpienia zdarzeń (tak/nie) i tym podobne. Problemy modelowania matematycznego często klasyfikuje się jako „czarne skrzynki” (ang. black-box) lub „białe skrzynki” (ang. white-box), w zależności od ilości informacji o układzie posiadanych przed modelowaniem. Model „czarnej skrzynki” przedstawia układ, o którym nie posiadamy absolutnie żadnej informacji, podczas gdy model „białej skrzynki” przedstawia układ, o którego działaniu mamy pełną wiedzę. W rzeczywistości wszystkie układy plasują się pomiędzy tymi dwoma idealnymi modelami………………………………
W modelach „czarnej skrzynki” należy wyznaczyć zarówno postać funkcji wiążącej wielkości w układzie, jak i wartości liczbowych parametrów tych funkcji. Nie posiadając wiedzy a priori próbujemy użyć funkcji możliwie ogólnych, by objąć nimi wszystkie różne modele. Często używanym sposobem na uzyskanie modelu „czarnej skrzynki” jest użycie sieci neuronowych, które nie zakładają niczego o nadchodzących do nich danych.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podstawowym problemem występującym przy używaniu zestawów wielu funkcji opisujących układ jest szybko wzrastający poziom trudności przy estymacji parametrów funkcji, gdy ilość tych parametrów wzrasta. Dodatkowo, margines błędu całego modelu zwiększyłby się na skutek błędów wprowadzanych w każdym opisie części. Wynika stąd, że celowym jest wprowadzanie pewnych przybliżeń i uproszczeń, aby utrzymać stopien złożoności modelu na rozsądnym poziomie.!!!!!!!!!!!!!!!
Na przykład newtonowska mechanika klasyczna jest tylko przybliżonym modelem świata rzeczywistego.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ważną częścią procesu modelowania jest ocena wykonanego modelu. Jak określić, czy model dobrze opisuje rzeczywisty układ? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Rodzą się wtedy kolejne pytania: Jak określić, czy użyty zestaw pomiarów jest reprezentatywny dla wszystkich możliwych sytuacji? Czy model dobrze opisuje własności układu dla danych pomiędzy punktami pomiarowymi (interpolacja)? Czy model dobrze opisuje zdarzenia spoza przedziału pomiarów (ekstrapolacja)?
Jak dobrze model opisze dane spoza zakresu posiadanych pomiarów? Znowu odwołamy się do newtonowskiego modelu mechaniki klasycznej. Newton wykonywał swoje pomiary bez zaawansowanego sprzętu, więc nie mógł zmierzyć własności cząstek poruszających się z prędkościami bliskimi prędkości światła. Nie mógł również dokonać pomiarów ruchu molekuł i innych podstawowych cząstek materii – pomiary wykonywał tylko w skali makro. Nie dziwi więc fakt, że jego model nie ekstrapoluje się dobrze na skalę mikro, podczas gdy jest wystarczający do opisu ogromnej większości sytuacji rzeczywistych.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
**********************************************
Jak to powiedział jeden z profesorów w filmie o oszustwie globalnego ocieplenia – w modelowaniu możemy sobie wsadziĆ jako założenie dokładnie wszystko – dopasować do założenia dane które nam pasują, i otrzymać wynik którego oczekuje np. sponsor tego badania z big pharma lub lobby zainteresowane nałożeniem carbon tax !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZY TO NIE JEST PROSTE ???????????????????????????????????????????
KRÓTKO MÓWIĄC – ŚWIETNY GESZEFT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 247421

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra